:: PRESEED Jel Hakkında Bilimsel Çalışmalar ::


 

Günümüzde hamile kalmaya çalışmak, büyük bir sorun. Dünya çapında en az 90 milyon çift bunun için uğraşmaktadır. Her ovülasyon (yumurtlama) dönemde hamile kalma şansı %20 dir. Bu değer doğal olarak çiftlerin stres içinde bulunmalarına neden olmakta, ayrıca ovülasyon (yumurtlama) döneminde " MECBURİYETTEN CİNSEL BERABERLİK " beraberinde gerginliği getirmekte ve artan vajinal kuruluğa sebep olmaktadır.

Hamile kalmaya çalışan çiftlerin %75' inin sıklıkla, artan vajinal kurulukla karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Çiftler vajinal kuruluk problemini giderirken, başka probleme yol açmak istememektedir. Çoğu vajinal jel ve nemlendirici hatta tükürük bile sperme zarar verebilmektedir.

Son 30 yılda yapılan araştırmalar sonucunda, vajinal jel ve yağlandırıcıların üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, bu tip ürünlerin spermler üzerindeki zararlı etkileri açıkça ortaya koyulmuştur.

Dr. Wright tarafından yapılan, tüpte döllenme ve embriyo gelişimi çalışmalarında (sığır modelinde), Pre-Seed formülünün gametlerle %50 oranında doğrudan teması sonucunda, döllenme veya embriyo gelişimini engellemediği ortaya çıkmıştır. Bu sonuç doğrultusunda, Pre-Seed içeriğinde bulunan paraben seviyesinin koruyucu madde olarak kullanılmasının uygun olduğunu ve gamet fonksiyonuna zarar vermediğini ortaya koyulmuştur.

Son on yılda hem ev hemde üçüncü parti araştırmalar doğrultusunda Pre-Seed ürünü teknolojisi ile ilgili tıp kongrelerinde bir çok sunum yapılmış ve tıp dergilerinde yayınlanmıştır. Bu yayınlarda Arabinogalaktan bitkisi şekerinin sperm hücresinin fonksiyonu üzerindeki yararlı işlevinin yanısıra, oksidatif stresten kaynaklanan hareket kabiliyeti ve kromatin bütünlüğü üzerindeki zararlarını azalttığı belirtilmiştir.

Pre-Seed " Doğal Hamileliği Destekleyen - Sperm ve Üretkenlik Dostu " ürünün benzersiz içeriğini doğrulayan birçok çalışmadan dolayı gururluyuz. Bu çalışmalarda Pre~seed ile ilgili olarak üretkenlik müdahaleleri içeren özel bazı göstergeler kullanılmıştır. Bunlar;

 Poliüretan kondomlar kullanılarak, semen toplama,   Embriyo Transferi,  Döllenmiş yumurtaların (oosit) vajina içinden toplanması   Uterus, içinde doğal döllenme, 
 Cinsel birleşmeden sonra, vajinadan alınan spermatozoidlerin mikroskobik incelenmesi

Doktorlar tarafından kullanılan ve önerilen Pre-Seed, 70’ in üzerinde Amerikan Kadın Sağlığı ve Doğum Merkezinde kullanılmaktadır.

Pre-Seed' in mucidi olan Dr. Ellington, aynı zamanda ünlü bir Adrolojisttir. Ulusal Sağlık Enstitüsü (National Institutes of Health & Human Services-NIH) ve Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü (United States Department of Agriculture-USDA) kurumlarının 20 yıl boyunca fonlarından yararlanmıştır.

INGfertility Üreme Tıbbı alanındaki ortakları ve işbirliği halindeki organizasyonların desteğiyle etkinliğini devam ettirmektedir. 

Amerikan Üreme Tıbbı Derneği - American Society of Reproductive Medicine ( ASRM )

 Amerikan Androloji Derneği - The American Society of Andrology ( ASA )

 Clickman Urological Institue - Clickman Ürüloji Enstitüsü

 Clevland Clinic - Clevland Kliniği

 Washington University Departman of Obstetrics ans Gynecology - Washington Üniversitesi Obstetric  ve Jinekoloji Departmanı

 Washington University Health Research Center - Washington Üniversitesi Sağlık Araştırma Merkezi

 Ghent University Belgium - Ghent Üniversitesi Belçika

Pre-Seed' in size " Doğal Hamileliği Destekleyen - Sperm ve Üretkenlik Dostu " olduğunu ve hoş bir nemlendirme sunduğunu doğrulayan testlerden dolayı gururluyuz.

Aslında Ghent Üniversitesi' nde yapılan bağımsız çalışmalarda, Pre-Seed formülünün ince deride hiç bir tahrişe neden olmadığı ortaya koyulmuştur. Oysa ki, KY, Replens ve Astroglide gibi benzeri ürünlerin tahrişe sebep olduğu, yine aynı çalışmada FemGlide (kayganlaştırıcı madde) ince deride mukus kaybına yol açtığı görülmüştür.

Fakat, Pre-Seed' in her bir partisi satışa sunulmadan önce, " Doğal Hamileği Desteleyen - Sperm ve Üretkenlik Dostu " ürün olduğunu doğrulamak amacıyla dikkatlice kontrol edilmektedir. INGFertility, Pre-Seed, ürününün her bir parçasını titizlikle test eden tek firmadır. Böylece her ürünün, sperm için uygun ortam koşullarını sağladığı, vajinal kuruluğu rahatlattığı, garanti altına alınmış olmaktadır.

Pre-Seed ile ilgili olarak yapılan çalışmalar, içeriğindeki formülün üretkenliği ve embriyo gelişimini engellemediğini ortaya koymuştur. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından güvenilir olduğu konusunda onay alan ilk ve tek üründür.

2008 yılı Kasım ayında yayınlanan American Society of Reproductive Medicine-ASRM (Amerikan Üreme Tıbbı Cemiyeti) Uygulamalı Komite Raporlarında, " Pre-Seed' in Doğal Üremeyi En İyi Şekilde Desteklediği " yönünde tavsiye kararı verilmiştir. 

Bu sebeple, kısırlıkla ilgili hiçbir problemi olmamasına rağmen çocuk sahibi olmaya çalışıp başaramayan çiftlerde, IUI (aşılama), IVF (tüp bebek) ve ICSI (mikroenjeksiyon) uygulamaları öncesinde Doğal Hamileliği Destekleyen, Sperm ve Üretkenlik Dostu Pre-Seed Jeli 6 ay süre ile kullanmaları tavsiye edilmektedir.

   

Pre-Seed Türkiye Copyright ( 2010-2020 ).......... Tel : +90 212 210 33 37 (Pbx) / Fax: +90 212 210 48 86 ............ info@preseed.com.tr

.